2004 Sawtell RSL Seaside Open

Sawtell RSL Seaside Open
Date: 
Saturday, 31 July 2004 to Monday, 2 August 2004

                       27th Annual

 

Played in perfect weather from

Saturday 31st July to Monday 2nd August 2004.

 

Attracted: 242 players

Played over 466 matches of  tennis.

Tournament Events

Draw Sheet Winner(s) Runner Up
Open Men’s Singles PDF icon Open Mens Singles.pdf Robert Smeets, Ipswich, Qld Ryan Andrews, Corlette, NSW
Open Ladies Singles PDF icon Open Womens Singles.pdf TJ Welford, Maroochy River, Qld Julianne Welford, Maroochy River, Qld
Open Men’s Doubles PDF icon Open Mens Doubles.pdf Kaden Hensel, Mudgeeraba, Qld, Ehren Vaughan, Rock Valley, NSW Graeme Brimblecombe, ,NSW, Greg Jones, Mosman, NSW
Open Ladies Doubles PDF icon Open Womens Doubles.pdf Elle Carney, Figtree, NSW, TJ Welford, Maroochy River, Qld Johanna Austin, Weston Creek, ACT, Lucia Gonzales, Leichardt
Open Mixed Doubles PDF icon Open Mixed Doubles.pdf Lauren Cheung, Carlingford, NSW, Robert Smeets, Ipswich, Qld Maria Sorbello, Lutwyche, Qld, Simon Punch, Mount Colah, NSW
18 & Under Boys Singles PDF icon Boys 18 Singles.pdf Ryan Andrews, Corlette, NSW Ben Rocavert, Drummoyne
18 & Under Girls Singles PDF icon Girls 18 Singles.pdf Bianca Smith, Hope Island, Qld Jenny Swift, Hurstville, NSW
16 & Under Boys Singles PDF icon Boys 16 Singles.pdf Brad Clews, Albury, NSW Mitchell Moss, Thornton, NSW
16 & Under Girls Singles PDF icon Girls 16 Singles.pdf Kate Killen, Hamilton South, NSW Emily Wilson, Wollongbar, NSW
16 & Under Boys Doubles PDF icon Boys 16 Doubles.pdf Brad Clews, Albury, NSW, Bryce Cunningham, Korora Bay, NSW Ben Larkin, Taree, NSW, Andrew Macpherson, Singleton, NSW
Special Men’s Singles PDF icon Special Mens Singles.pdf Kobbi Collier, Alstonville, NSW Jimmy Rigg, Manly
Special Ladies Singles PDF icon Special Ladies Singles.pdf Emelyn Starr, Tamworth, NSW Cassandra Chan, West Pennant Hills, NSW
Special Men’s Doubles PDF icon Special Mens Doubles.pdf Malcolm Kessell, Shell Harbour, NSW, Neil Woollard, Cambeltown, NSW Martin Loke, NSW, George Ziogas, Kogarah, NSW
Special Ladies Doubles PDF icon Special Ladies Doubles.pdf Kate Killen, Hamilton South, NSW, Sarah Wray, Ballina Hayley Ericksen, NSW, Nicole Harry, Sydenham, Vic
Special Mixed Doubles PDF icon Special Mixed Doubles.pdf Sarah Wray, Ballina, Dave Comyns, Adamstown, NSW Keira Matthews, Astonfield, Matthew Gordon, Raymond Terrace
Special Seaside Men’s Singles PDF icon Mens Seaside Singles.pdf Nathan Moore, Lismore Heights, NSW Adam Berrada, Bonville, NSW
35 & Over Men’s Singles PDF icon Mens 35 Singles.pdf Sean Karam, Gosford, NSW Peter Gardiner, Medowie, NSW
50 & Over Mens Singles PDF icon Mens 50 Singles.pdf Bruce Pickering, Millers Forest, NSW Bob Cunningham, Korora Bay, NSW
Veteran Mens Doubles PDF icon Veteran Mens Doubles.pdf Bob Cunningham, Korora Bay, NSW, Peter Gardiner, Medowie, NSW Craig Hill, Bangalow, NSW, Kerry White, NSW