2011 Sawtell RSL AMT Open

Sawtell RSL Seaside Open
Date: 
Friday, 29 July 2011 to Monday, 1 August 2011

The event was played in perfect weather.

162 players competed, playing a total of 387 matches.

Online registration will view live tournament.

Online Registration.

(Ctrl) key + left mouse button on "Online Registration" will activate live site.

Attachments below are copies of the printed Entry Forms for the 2011 Sawtell RSL AMT Open.

Tournament Events

Draw Sheet Winner(s) Runner Up
Open Men’s Singles PDF icon OMS.pdf Brendon Moore, Lismore Gavin Van Peperzeel, Sandstone Point, Qld
Open Mens Singles Con. PDF icon OMS Consolation.pdf Adam Taylor, Lake Cathie Mick Sherry, Casino
Open Ladies Singles PDF icon OWS.pdf Abbie Myers, Sydney Daniella Scivetti, Drummoyne
Open Ladies Singles Con. PDF icon OWS Consolation.pdf Lauren Simpson, Canberra Emily McColl, Port Macquarie, NSW
Open Men’s Doubles PDF icon OMD.pdf Jay Marlin, Camden, James O'Brien, West Pymble Matt Hogan, Nguannwal, Peter Lebrum, Canberra
Open Ladies Doubles PDF icon OWD.pdf Daniella Scivetti, Drummoyne, Emelyn Starr, Tamworth, NSW Ashley Keir, Canberra, Lauren Simpson, Canberra
Open Mixed Doubles PDF icon OXD.pdf Jake Wynan, Watson, Ellen Perez, Shell Harbour Robin Pfister, Forestville, Abbie Myers, Sydney
18 & Under Boys Singles PDF icon 18 & U Boys Singles.pdf Harry Weatherstone, Grafton Joel Herbert, Elermore Vale
18 & Under Boys Singles Con. PDF icon 18 & U Boys Singles Cons.pdf Tyson Colton, Port Macquarie Zach Martin, Tamworth
18 & Under Girls Singles PDF icon 18 & U Girls Singles.pdf Rhiannon Marlin, Camden Rebecca Stewart, Green Point
18 & Under Girls Singles Con. PDF icon 18 & U Girls Cons.pdf Tayla Wilson, Forster, NSW Gabby O'Gorman, Gunnedah
16 & Under Boys Singles PDF icon 16 & U Boys Singles.pdf Zachary Grabovic, Melbourne Keiren Plus, Bellingen
16 & Under Girls Singles PDF icon 16 & U Girls Singles.pdf Jessie Rutherford, Boronia Heights, Qld Mikaela Adamson, Bendigo, Vic
14 & Under Boys Singles PDF icon 14 & U Boys Singles.pdf Andy Bullent, Raworth Bill Childs, Bonville
14 & Under Girls Singles PDF icon 14 & U Girls Singles.pdf Gabby O'Gorman, Gunnedah Lily Tuivaga, Balgownie
14 & Under Boys Doubles PDF icon 14 & U Boys Doubles.pdf Andy Bullent, Raworth, Zac McCann, Gunnedah Ben Field, Sawtell, Andrew Lemin, Coffs Harbour
Special Men’s Singles PDF icon Special Mens Singles.pdf Mitchell George, Newcastle Jack Maddocks, Raymond Terrace
Special Ladies Singles PDF icon Special Womens Singles.pdf Sonja Balic, Sydney Gianni Martine, Bar Beach
Special Mixed Doubles PDF icon Special Mixed Doubles.pdf Blazo Djurovic, Balmain, Alexandra Osborne, Glebe Allan Pade, Karangi, NSW, Nardia Pade, Coffs Harbour, NSW
Special Seaside Men’s Singles PDF icon Mens Special Seaside Singles.pdf Alex Raven, Bonville Josh Repko, Sawtell
35 & Over Men’s Singles PDF icon 35 Mens Singles.pdf Allan Pade, Karangi, NSW Steven Strong, Alstonville, NSW