2015 Sawtell RSL Seaside Open

Sawtell RSL Seaside Open
Date: 
Friday, 31 July 2015 to Monday, 3 August 2015
 

133 Players entered the Championship. Played in perfect weather.

330 matches were played at Sawtell Tennis Club. 

This Events are:
Open Men’s & Women’s Singles (Gold Level events)
Open Men’s & Women’s Doubles (Gold Level events)
18&U Boys & Girls Singles (Silver Level events)
18&U Boys & Girls Doubles (Silver Level events)
16&U Boys & Girls Singles
14&U Boys & Girls Singles & Doubles
Special Men’s & Women’s Singles, Doubles,
Men’s Seaside Singles.
 

Tournament Events

Draw Sheet Winner(s) Runner Up
Open Men’s Singles PDF icon Open Mens Singles.pdf Dayne Kelly, Sunbury, Vic Brendon Moore, Lismore
Open Mens Singles Qualifying PDF icon Open Mens Singles Qual.pdf
Open Mens Singles Con. PDF icon Open Mens Singles Cons.pdf Scott Browne, Newport Max McCarthy, Adelaide
Open Ladies Singles PDF icon Open Womens Singles.pdf Belinda Woolcock, Mornington Ivana Kafedjiyska, Cheltenham
Open Womens Singles Qualifying PDF icon Open Womens Singles Qual.pdf
Open Ladies Singles Con. PDF icon Open Womens Singles Cons.pdf Komaki Ido, Palm Beach Qld Krystal Clarke, Laurieton
Open Men’s Doubles PDF icon Open Mens Doubles.pdf Dominic Bachard, Carine, WA, Max Purcell, Belrose Ciaran Lavers, Tamworth, Jens Sweaney, Merewether
Open Ladies Doubles PDF icon Open Womens Doubles.pdf Gabrielle O'Gorman, Gunnedah, Maria Vais, Miranda Dael McKenna, Oak Flats, Sanyukta Singh, Hobart, Tas
18 & Under Boys Singles PDF icon 18&U Boys Singles.pdf Blake Clarke, Laurieton Louis Clark, Suffolk Park
18 & Under Boys Singles Con. PDF icon 18&U Boys Singles Cons.pdf Kyle Gauci, Greystanes Corey Clarke, Kempsey
18 & Under Girls Singles PDF icon 18&U Girls Singles.pdf Sanyukta Singh, Hobart, Tas Kyra Yap, Balmoral, Qld
18 & Under Girls Singles Con. PDF icon 18&U Girls Singles Cons.pdf Julia Ramos, Glenwood Ashley Allman, Arakoon
18&U Boys Doubles PDF icon 18&U Boys Doubles.pdf Thomas Giles, Hope Island Qld, Max McCarthy, Adelaide Bill Childs, Bonville, Blake Clarke, Laurieton
18&U Girls Doubles PDF icon 18&U Girls Doubles.pdf Ashley Allman, Arakoon, Krystal Clarke, Laurieton Sahra Dennehy, Armidale, Christie Haisman, Coffs Harbour
16 & Under Boys Singles PDF icon 16&U Boys Singles.pdf Josh Sykes, Coffs Harbour Sebastian Sanchez, North Parramatta
16 & Under Boys Singles Con. PDF icon 16&U Boys Singles Cons.pdf Jason Xu, Sydney Marcus Woschitzka, Coffs Harbour
16 & Under Girls Singles PDF icon 16&U Girls Singles.pdf Keira Walford, Armidale Latiecha Wilkinson, Coffs Harbour
14 & Under Boys Singles PDF icon 14&U Boys Singles.pdf Nicholas Barnier-Merzliakov, Gunnedah Lachlan Rook, Woolgoolga
14 & Under Boys Singles Con. PDF icon 14&U Boys Singles Cons.pdf Damon Meyers, Sawtell Max Reilly, Dalby, QLD
14 & Under Girls Singles PDF icon 14&U Girls Singles.pdf Ashleigh Ivanovski, Runaway Bay, Qld Lilly Hemer, Coffs Harbour
14 & Under Boys Doubles PDF icon 14&U Boys Doubles.pdf Josh Defraine, Sawtell, Damon Meyers, Sawtell Logan McEvoy, South West Rocks, Shea McEvoy, South West Rocks
Special Men’s Singles PDF icon Special Mens Singles.pdf Gregory Howe, Dubai, UAE Aaron Westerlund, Bilambil Heights
Special Ladies Singles PDF icon Special Womens Singles.pdf Emily Brogan, Rankin Park Keira Walford, Armidale
Special Seaside Men’s Singles PDF icon Mens Special Seaside Singles.pdf Nathan Moore, Lismore Heights, NSW Alistair Marsden, Qld, Sandgate