2019 Sawtell Platinum AMT

Sawtell RSL Seaside Open
Date: 
Friday, 26 April 2019 to Tuesday, 30 April 2019

Played over 5 days in perfect weather

128 Players competed playing 247 matches

Events that were played:

Open Men's & Women's Singles ($15,000 Platinum AMT)

Open Men's & Women's Doubles ($15,000 Platinum AMT)

18&U Boys & Girls Singles (Gold level points)

18&U Boys & Girls Doubles (Gold level points)

Special Men's Singles & Doubles

Tournament Events

Draw Sheet Winner(s) Runner Up
Open Men’s Singles PDF icon Open Mens Singles.pdf Harry Bourchier, Tas Calum Puttergill, Castaway Beach, Qld
Open Mens Singles Con. PDF icon Open Mens Singles Cons.pdf Jamieson Nathan, Rhys Searant, Whitebridge
Open Mens Singles Qualifying PDF icon Open Mens Singles Qual.pdf
Open Mens Singles Con. PDF icon Open Mens Singles Qual Cons.pdf Tommy Hamilton, Mount Nathan Joshua Ryan, Oxenford Qld
Open Ladies Singles PDF icon Open Womens Singles.pdf Masa Jovanovic, Bojana Marinkov,
Open Ladies Singles Con. PDF icon Open Womens Singles Cons.pdf Ellen Shanahan, Birchgrove Elodie Foster,
Open Womens Singles Qualifying PDF icon Open Womens Singles Qual.pdf
Open Ladies Singles Con. PDF icon Open Womens Singles Qual Cons.pdf Martine Carroll, Sydney Angelina Teakaraanga, Sydney
Open Men’s Doubles PDF icon Open Mens Doubles.pdf Calum Puttergill, Castaway Beach, Qld, Brandon Daly-Walkin, Brisbane Qld Harry Bourchier, Tas, Jamieson Nathan,
Open Ladies Doubles PDF icon Open Womens Doubles.pdf Sonja Balic, Sydney, Masa Jovanovic, Natalie Barbir, Merrylands, Bojana Marinkov,
18 & Under Boys Singles PDF icon 18&U Boys Singles.pdf James McCabe, Rockdale Maximillian Stewart, Gold Coast Qld
18 & Under Boys Singles Con. PDF icon 18&U Boys Singles Cons.pdf Abhay Reissenberger, Lleyton Richards, Broadmeadow
18 & Under Boys Singles PDF icon 18&U Boys Singles Qual.pdf
18 & Under Girls Singles PDF icon 18&U Girls Singles.pdf Sahra Dennehy, Armidale Ayda Guler, Concord
18 & Under Girls Singles Con. PDF icon 18&U Girls Singles Conso.pdf Tess Caldicott, Bonville Breelyn Bessant, Terrigal
18&U Boys Doubles PDF icon 18&U Boys Doubles.pdf James McCabe, Rockdale, Lachlan Rook, Woolgoolga Jordan Hunter, Coffs Harbour, Abhay Reissenberger,
18&U Girls Doubles PDF icon 18&U Girls Doubles.pdf Elana Nasr, , Angelina Teakaraanga, Sydney Tess Caldicott, Bonville, Lia Woods,
Special Men’s Singles PDF icon Special Mens Singles.pdf Liam Puttergill, Noosa Qld Harrison Smith,
Special Men’s Doubles PDF icon Special Mens Doubles.pdf Justin James, , Michael Wassef, Oscar Caldicott, Bonville, Tekan Collins, Toormina